Przychodnia Stomatologiczna
"OLIMP"

Powierz swoje zęby opiece profesjonalistów

ZOBACZ WIĘCEJ

Dla Pacjenta

 

 

ząbekLicówki

 

Licówka jest to uzupełnienie protetyczne stanowiące cienką płytkę ceramiczną, porcelanową lub kompozytową licującą przednie (przedsionkowe) powierzchnie zębów (zazwyczaj przednich) w celach estetycznych.

Wskazania do zastosowania licówek:

 • przebarwienie korony zęba
 • korekta kształtu zęba – licówka pozwala na wydłużenie, skrócenie, poszerzenie lub zwężenie korony zęba w zależności od potrzeb, dlatego można ją stosować, gdy kształt zęba jest zaburzony
 • złamanie brzegu siecznego zęba
 • zamknięcie przerw między zębami (diastemy) – dzięki licówkom można zmniejszyć lub całkowicie zamknąć przerwy między zębami

 

licówki kompozytowe

 

Obecnie zmierzamy w kierunku stomatologii minimalnie inwazyjnej z filozofią - że „mniej znaczy więcej”

 

Jak zmienić starzejący się uśmiech ?

W miarę upływu czasu, starzejemy się – brzegi sieczne zębów przednich ścierają się. Również wargi górna i dolna tracą napięcie mięśniowe. Takie warunki prowadzą do powstania starczej linii uśmiechu. Jeśli chciałbyś odmłodzić swój uśmiech przyjdź do nas, skorzystaj z osiągnięć stomatologii estetycznej. Zęby możemy wydłużyć lub skrócić stosując: estetyczne odbudowy kompozytowe, licówki lub korony protetyczne.

licówki licówki

„Pokonaj czas”

ząbekKORONA PROTETYCZNA

 

Korona protetyczna to stałe uzupełnienie protetyczne odtwarzające znaczny ubytek korony klinicznej zęba. Korony wykonuje się ze stopu metalowego licowanego ceramiką, lub korony pełnoceramiczne bez podbudowy metalowej, które wykonywane są w technologii CAD/CAM. Korona protetyczna bywa również częścią mostu protetycznego.

 

Korona protetyczna

 

Korona protetyczna

 

Przed i po zabiegu:

Korona protetyczna

 

ząbekMost protetyczny

 

Most protetyczny to uzupełnienie protetyczne stałe mające na celu uzupełnienie braku zębów. Typowy most protetyczny składa się z koron protetycznych osadzonych na zębach filarowych (bądź implantach) połączonych przęsłem (zębami sztucznymi) zastępującymi brakujące zęby.

Do wykonania mostu protetycznego konieczne jest oszlifowanie zębów filarowych, na których zostanie on osadzony (zacementowany). Most protetyczny może być wykonany ze stopów metali i licowany ceramiką. Wykonuje się także mosty na podbudowie cyrkonowej, licowane ceramiką (tzw. mosty pełnoceramiczne).

Zalety:

 • most to uzupełnienie protetyczne cementowane na stale, nie trzeba go wkładać i wyjmować np. do mycia tak jak protezy zębowe, jest bardzo komfortowy w użytkowaniu

Wady::

 • konieczność szlifowania zębów filarowych

Most pełnoceramiczny

Most pełnoceramiczny Most na podbudowie metalowej

 

Most na implantach

Most na implantach

 

Most na podbudowie metalowej

Most na podbudowie metalowej
ząbekProtezy ruchome

 

Protezy ruchome dzielimy na:

 • całkowite – stosowane w bezzębiu, odbudowujące całe uzębienie,
 • częściowe – stosowane w częściowych brakach uzębienia, odbudowujące braki w łuku zębowym

Protezy ruchome mogą być wykonane z akrylu - składają się z płyty obejmującej wyrostki zębodołowe i podniebienie twarde

Zdjęcie protezy akrylowej

Zdjecie protezy akrylowej

lub ze stopu metalu jest to tzw. proteza szkieletowa. Zaletą protezy szkieletowej jest to że nie osiada i nie uciska dziąsła oraz to ze można ograniczyć jej zasięg, dzięki czemu jest łatwiej akceptowana przez pacjentów, pozwala na lepsze odczuwanie smaków podczas jedzenia.

Zdjęcie protezy szkieletowej

Zdjecie protezy szkieletowej

 

Protezy elastyczne FJP

Stanowią alternatywę do protez akrylowych. Do zalet można zaliczyć wysoką estetykę, którą osiągnięto przez brak widocznych klamer. Materiał FJP na którym pracujemy jest idealny dla osób uczulonych na monomer resztkowy akrylu. Protezy te polecane są pacjentom, którzy mają tendencję do łamania protez.

zdjęcie protezy elastycznej FJP

 

ząbekCAD/CAM

 

Technologia Cad/Cam poszerza zakres zastosowań stomatologii odtwórczej. Trójwymiarowy wycisk (skan) opracowanego zęba za pomocą kamery zewnątrzustnej przenosimy do komputera.

Program komputerowy wirtualnie projektuje planowane uzupełnienie protetyczne pełnoceramiczne.

Technologia Cad/Cam

 

Drugi element systemu, cyfrowa frezarka wykonuje zaplanowane uzupełnienie protetyczne w czasie kilkunastu minut z dokładnością 25 mikronów.

Zdjęcia frezarki:

cadcam cadcam cadcam

 

System frezując rekonstrukcję protetyczną uwzględnia objętość tkanek miękkich . W systemie cad/cam możemy wykonać : Korony, mosty wielopunktowe, endokorony, inlay onlay.

cadcam cadcam
ząbekImplanty

 

Implanty z protetycznego punktu widzenia zastępują korzenie zębowe jako podpora nadbudowy protetycznej . Implant jest to tytanowy element zastępujący korzeń naturalnego zęba.

Implanty

Po umieszczeniu implantu w kości zostaje na nim osadzona korona protetyczna (sztuczny ząb).

Implanty

 

Implanty są dobrodziejstwem dla pacjentów którzy nie mogli lub nie chcieli użytkować ruchomych uzupełnień protetycznych (wyjmowanych protez zębowych).

Zdjęcie protezy na implantach:

Implanty Implanty
Implanty Implanty
ząbekOrtodoncja

 

Ortodoncja – dziedzina stomatologii, która zajmuje się leczeniem wad zgryzu, wad szczękowo- twarzowych oraz korygowaniem nieprawidłowości zębowych. Leczenie ortodontyczne przeprowadza się u pacjentów w każdym wieku z powodów profilaktycznych i estetycznych.

Kiedy pierwsza wizyta u ortodonty?

Wstępnej oceny zgryzu może dokonać stomatolog u dziecka w wieku 2,5-3 lat (przy pełnym uzębieniu mlecznym). Konsultacje ortodontyczne zalecane są dzieciom w wieku 6-9 lat (pierwszy etap wymiany zębów mlecznych na stałe), a następnie w wieku 10-12 lat (ostatni etap wymiany zębów mlecznych na stałe).

Jak leczy się wady zgryzu ?

Leczenie wad zgryzu odbywa się za pomocą aparatów ortodontycznych: ruchomych lub stałych.

Aparaty ortodontyczne

Aparaty ortodontyczne to najskuteczniejsza metoda leczenia ortodontycznego. Aparaty różnią się między sobą rodzajami, technologią i czasem trwania leczenia.

Rodzaje aparatów ortodontycznych:

 • Aparaty ruchome – aparaty, które stosowane są u dzieci w okresie wymiany uzębienia. Zaletą aparatów ruchomych jest to: że mogą być zdejmowane w określonych sytuacjach (np. do mycia zębów lub jedzenia), poza tym pozwalają na wykorzystanie procesów wzrostowych. Wadą tych aparatów jest to ze reakcja na leczenie jest w dużym stopniu zależna od pacjenta, ponieważ aparat może być skuteczny tylko wtedy gdy pacjent go nosi.

  Zdjecie aparatu ruchomego

  Ortodoncja

 • Aparaty stałe – aparaty ortodontyczne mocowane na określony czas do zębów za pomocą zamków ortodontycznych, do których z kolei przymocowuje się oddziałujące na zęby łuki ortodontyczne. Aparaty stałe mogą być: metalowe (tradycyjne), estetyczne (z zamkami kompozytowymi lub porcelanowymi). Aparat stały zaleca się dla młodzieży i dorosłych, do zębów stałych.

  Zdjecie aparatu stalego

  Ortodoncja

 

Przed leczeniem:

ortodoncja
ortodoncja

W trakcie leczenia:

ortodoncja

Po leczeniu:

ortodoncja
ząbekStomatologia Zachowawcza z Endodoncją

 

Stomatologia estetyczna, zachowawcza, zarówno dla dorosłych jak i dla dzieci wykonujemy: leczenie zębów, rekonstrukcje złamanych zębów na wkładach. Leczenie zębów wypełnieniami światłoutwardzalnymi dobranym kolorem do własnych zębów.

ENDODONCJA

Endodoncja to leczenie kanałowe zębów: zgorzelinowych, martwych, przewlekle bólowych. Leczenie kanałowe, w dużym uproszczeniu, polega na usunięciu zainfekowanej lub martwej miazgi z komory i systemu kanałowego korzeni zębów, mechanicznym i chemicznym opracowaniu tego systemu, a następnie szczelnym wypełnieniu materiałami specjalnie do tego celu stworzonymi.

Leczenie pod mikroskopem - coraz częściej widzimy potrzebę leczenia zębów pod mikroskopem, szczególnie przy powtórnym leczeniu kanałowym. Mikroskop zapewnia dużą dokładność leczenia.

Mikroskop ZEISS OPMI® PICO to nowoczesny, kompaktowy mikroskop diagnostyczno-operacyjny dla stomatologii, o znakomitych parametrach technicznych- jasnej apochromatycznej optyce, dużej bazie stereoskopowej, o pięknej nowoczesnej sylwetce do wykorzystania zarówno w warunkach poradni jak i sali operacyjnej.

ząbek Chirurgia

 

Chirurgia stomatologiczna to dział stomatologii zajmujący się leczeniem operacyjnym. Najczęstsze zabiegi wykonywane przez chirurga stomatologa to ekstrakcje zębów, zabiegi usunięcia zębów zatrzymanych, podcinanie wędzidełek, resekcje korzeni zębów, wszczepianie implantów.

ząbekPeriodontologia

 

Periodontologia polega na leczeniu rozchwianych zębów i schorzeń błon śluzowych najnowszymi metodami:

 • kiretaże,
 • szynowanie zębów taśmą z włókna szklanego,
 • usuwanie kamienia nazębnego najnowocześniejszym urządzeniem Air-Flow S2 z piaskowaniem oraz lakierowaniem zębów,
 • ozonoterapia - wysoce reaktywny tlen zaaplikowany odpowiednimi sondami do kieszonek dziąsłowych zębów zabija nawet najbardziej oporne bakterie, wirusy i grzyby,
 • stosowanie odpowiednich leków.

Jak często należy usuwać złogi nazębne?

Szkliwo zębów powinno być oczyszczane w gabinecie stomatologicznym 1 lub 2 razy w roku przy zdrowych dziąsłach, a w przypadku zmian zapalnych nawet 3 do 6 razy w roku. W zależności od jakości higieny, diety i osobistych predyspozycji pacjenta lekarz stomatolog zaleci odpowiednią częstotliwość zabiegów.

ząbekWybielanie

 

Jeżeli twoje zęby mają plamy , zmieniony kolor możesz pozbyć się problemu korzystając z naszej wiedzy i doświadczenia . Mamy kilka sposobów leczenia przebarwienia zębów tj. :

Wybielanie w gabinecie , w domu (system nakładek) lub obydwa sposoby.

Wybielanie Wybielanie
ząbekRadiologia

 

Posiadamy własną pracownię rentgenowską wyposażoną w cyfrowy sprzęt firmy Planmeca, światowego lidera w radiologii. Zdjęcia wykonujemy na płytach CD, kliszach istnieje możliwość przesyłania zdjęcia na email-a lub przegranie na pendrive. Nasze aparaty cyfrowe pozwalają wykonać zdjęcia RTG o bardzo wysokiej jakości przy niskiej dawce promieniowania dla pacjenta. Nasz sprzęt pozwala na wykonanie tomografii szczęki i żuchwy (3D).

Wykonujemy zdjęcia:

 • zębowe punktowe,
 • pantomograficzne,
 • cefalometryczne (teleboczne głowy),
 • skrzydłowo-zgryzowe,
 • zdjęcia zgryzowe,
 • zdjęcia zatok obocznych nosa,
 • zdjęcia stawów skroniowo-żuchwowych.
 • RTG 3D o różnym polu obrazowania.

 

Czas oczekiwania na zdjęcie to zaledwie kilka minut

radiologia radiologia radiologia radiologia radiologia radiologia radiologia radiologia

 

Planmeca ProMax 3D Mid - nowe urządzenie do obrazowania 3D

radiologia

 

Planmeca ProMax 2D S3 - system do obrazowania twarzowo-szczękowego
Zdjęcia panoramiczne

radiologia radiologia